Ciechocinek – miejsce dla turystów

Do Ciechocinka można przyjechać dla wizyty w sanatorium, ale czy warto dla atrakcji? Możemy tu przyjechać, żeby zobaczyć kilka mniej bądź bardziej ciekawych miejsc. Jakie to obiekty?

Ciekawy jest na przykład kościół pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Budynek jest naprawdę przepięknie wykonany z cegły. Pochodzi z lat 1873-1884, jest więc już obiektem dosyć starym. Można zachwycić się jego wyglądem, dodatkowo witraże jakie się tutaj znajdują nadają mu ogromnego uroku. Jedyne co może się nie spodobać to kostka ułożona w pobliżu kościoła, ponieważ nijak ma się do stylu obiektu. Na pochwałę zasługują natomiast ławeczki zlokalizowane przy kościele, na których każdy z nas może usiąść i odpocząć, a także przyglądnąć się ze spokojem budowli kościoła.

W pobliżu ulic Solnej i Warzelnianej znajduje się ciekawy pomnik. Dokładnie jest to tablica z napisem, który sugeruje nam, że w miejscu jej postawienia dawniej zlokalizowany był kościół. Co ciekawe, kościół ten podobnie jak obiekt opisany wcześniej, był pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Dawny kościół zbudowano podobno w okolicach końcówki XV wieku i przetrwał on w tym miejscu do 1824 roku. Jeśli nie uznamy tego za atrakcję, to na pewno za ciekawostkę, którą warto znać.

Turyści w Ciechocinku mogą również odwiedzić Park Sosnowy. Jest to niewielki las, który powstał w roku 1889. Był on tutaj już wcześniej, jednak nie był to oficjalnie park. Jego powierzchnia to około 8 hektarów. Często można spotkać tutaj kuracjuszy, którzy przyjeżdżają do pobliskich sanatoriów. W parku znajduje się wiele ławek, na których ludzie siadają i podziwiają przyrodę.

Ciechocinek to świetne miejsce na wypoczynek, wyciszenie się i zapomnienie o troskach życia codziennego. To także wspaniałe miejsce na podratowanie naszego stanu zdrowia. Dodatkowo, wszystko rekompensuje wspaniała baza noclegowa z ogromną ofertą miejsc [sprawdź na Meteorze]. Noclegi w Ciechocinku to zazwyczaj naprawdę wysokiej jakości kwatery. Jeśli zależy nam na wygodzie, jakości i miłej obsłudze, to jak najbardziej warto tutaj przyjechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>