Metoda na udany urlop – Inowrocław

Czy lato w mieście musi być nudne? Niekoniecznie, przecież nie każdy z nas uwielbia odpoczywać na plaży, w górach czy ciągle zwiedzając nowe miejsca. Wiele osób decyduje się na urlop w mieście ze względu na komfort, ale również atrakcje tu organizowane. Dlatego też ostatnio zwiedziliśmy piękne polskie miasto – Ciechocinek (do sprawdzenia na blogu), w którym na pewno się nie nudziliśmy. Dzisiaj pora na kolejne emocje.

Gdzie warto wybrać się podczas lata w Inowrocławiu? Najbardziej popularne są imprezy cykliczne takie jak Czerwcowe Dni Inowrocławia czy Lipcowe Pożegnanie Lata. Również Bieg Piastowski (informacje na Facebooku) i Ino Rock Festival co sezon przyciągają tłumy turystów. Duże imprezy plenerowe w mieście mogą spowodować, że baza noclegowa nie spełni naszych oczekiwań. Dlatego postarajmy się jak najwcześniej znaleźć nocleg w Inowrocławiu (w witrynie Meteora), tak byśmy mogli spokojnie cieszyć się przygotowanymi atrakcjami na miejscu, bez konieczności szukania zakwaterowania w pobliskich miejscowościach.

Muzyczny i roztańczony Inowrocław gości takich artystów jak: Mesajah&Riddim Banditz i Second Youth, Krzysztof Kiljański i The New Warsaw Trio, Domowe Melodie, Bracia Figo Fagot, VOX, Sebastian Riedel, Boogie Boys, oraz Szulerzy. W celu uatrakcyjnienia wakacji, organizowane są cztery projekcje filmowe w Teatrze Letnim w ramach „Kina pod gwiazdami” oraz wspólne przeżywanie imprez sportowych w centrum miasta. Fani sportowej rywalizacji będą mogli śledzić taneczne zmagania uczestników Mistrzostw Polski Federacji WADF w Tańcu Urban Street, lub kibicować uczestnikom Biegu Piastowskiego.

Ciekawą propozycja jest kulinarna rozrywka w ramach Kujawskiego Festiwalu Żuru i Kulinarnego Master Team. Warto zaznaczyć, że Inowrocław posiada również wiele bezpłatnych wydarzeń kulturalnych, organizowanych w Muszli Koncertowej i Teatrze Letnim, które odbywają się przez cały okres wakacyjny. Do najciekawszych propozycji należą koncerty w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego oraz spektakle teatralne przygotowane z inicjatywy Inowrocławskiej Gali Operowo-Operetkowej. W wakacje Inowrocław zmienia się w prawdziwą stolicę kultury, z której warto skorzystać. Władze miasta zapewniają mieszkańcom, oraz odwiedzającym szereg atrakcji: muzycznych, filmowych, teatralnych oraz sportowych, co najważniejsze w większości udział w nich jest bezpłatny. Lato w mieście to dobra alternatywa dla osób, które nie mają pomysłu na spędzanie wolnego czasu.

Jedna myśl na temat “Metoda na udany urlop – Inowrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>