Polańczyk – co warto zobaczyć?

Często wybierając się do uzdrowiska, w pierwszej kolejności myślimy o wszystkich zabiegach, jakie nas będą spotykać. Jednak warto mieć również na uwadze, że nawet najbardziej zaganiani kuracjusze, zawsze będą dysponować chociaż chwilą czasu wolnego. Ten czas oczywiście warto przeznaczyć na zwiedzanie okolicznych miejsc, atrakcji oraz zabytków. Na pewno osoby, które zastanawiają się na jak długo rezerwować miejsce na sen w Polańczyku (https://meteor-turystyka.pl/), chcą również dowiedzieć się z jakimi atrakcjami mamy dokładnie do czynienia. Okazuje się, że jest ich bardzo dużo. Całe szczęście, że Polańczyk dysponuje rozbudowanymi obiektami, dla których baza noclegowa już od wielu lat jest na porządku dziennym.

W Polańczyku wiele dróg od razu prowadzi do cudownego źródełka, które zlokalizowane jest przy wzniesieniu, na którym wybudowano Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć jest Park Dworski, a dokładniej tylko to co z niego zostało. Park rzeczywiście pochodzi z XIX wieku i wprawia w niemałe zdumienie wszystkich spacerowiczów, którzy odkrywają nowe zakątki tego miasta. Jak ktoś już postanowił się znaleźć w Polańczyku, to na pewno zdaje sobie sprawę, że uzdrowisko znajduje się w sąsiedztwie Jeziora Solińskiego. Oczywiście Jezioro Solińskie nie ma pochodzenia naturalnego, ale wynikło ono ze spiętrzenia Solinki oraz Sanu. Jednak rzeczywiście pływając po tym zbiorniku można natrafić na trzy duże wyspy, które oczywiście nie są zaludnione. Co ciekawe, na największą z nich można bez żadnego problemu wybrać się promem, który kursuje właśnie z Polańczyka. Wyspa ta nazywa się Energetyka. Średnia wyspa nazywa się Wyspa Skalista. Natomiast najmniejsza nazywa się Zajęczą Wyspą. Czasami wyłania się Wyspa Okresowa, jeśli stan wód nie jest zbyt wysoki. Rzeczywiście tą wyspą jest nic innego, jak szczyt góry, która została zatopiona w wyniku spiętrzenia.

Chcąc mieć jeszcze lepszy punkt widzenia na malownicze otoczenie, możemy wybrać się do punktu widokowego na Sawinie. Znajduje się on na wysokości 516 metrów nad poziomem morza. Dzięki temu można zobaczyć nie tylko Jezioro Solińskie, ale i również wspaniałe Bieszczady Wysokie. Takich miejsc godnych zobaczenia jest jeszcze więcej. Można spokojnie przekonać się na własnej skórze, że rzeczywiście warto poświęcić swój wolny czas na zwiedzanie tego miejsca i jego okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>