Sorkwity – mazurska panorama

Sorkwity to bardzo niewielka miejscowość, o której powiedzieć można bardzo dużo, a raczej mówi ona sama za siebie. Wystarczy przejść się jej głównymi ulicami aby dostrzec przepiękne zabytkowe budowle i oddalić się odrobinę, by podziwiać niezwykłą mazurską panoramę. Sorkwity znajdują się w województwie warmińsko-mazurskim. To tereny gdzie jezior jest bardzo wiele, znajduje się tu najgłębsze z nich Jezioro Gielądzkie. Łącząc się z Jeziorem Lampackim, są wspaniałą trasą na znany w całej Polsce coroczny spływ kajakowy. Uznawany jest on za spływ o najpiękniejszej trasie w mazurskich okolicach i przyciąga co roku wielu turystów, chcących spróbować swoich sił na jego kursie. Przy brzegach obu jezior znajdują się także niesamowicie malownicze dzikie plaże, gdzie nie brak miejsca dla miłośników kontaktu z naturą, osób szukających ciszy, spokoju i prywatności. Doskonałe dla takich turystów będą także okoliczne lasy, gdzie pełno jest grzybów, owoców leśnych, a także ścieżek spacerowych, którymi można się przechadzać i korzystać z wyjątkowo świeżego powietrza.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku jest tu możliwość wybrania się na dłuższą wycieczkę rowerową po okolicy. Do tego celu wyznaczone są specjalne szlaki, które prowadzą przez najpiękniejsze miejsca tak, by niczego nie pominąć. Dla miłośników historii również znajdzie się tu coś ciekawego. Między innymi niesamowity zamek pochodzący z XIX wieku. Jest wyjątkowo piękny, stylizowany na dawne, średniowieczne zamki. Dziś jest tu hotel i restauracja. Sorkwity oferują wyjątkowo komfortowe warunki i wiele możliwości. Każdy może dostosować kwaterę do swoich potrzeb, wybierając miejsce o odpowiedniej cenie i komforcie wypoczynku [sprawdź ] . Spacerując ulicami miejscowość trzeba także dostrzec pomnik wspaniałego człowieka, lekarza, który tutaj się urodził. Był osobą o wielkim sercu, podczas wojny będąc głównym lekarzem armii pruskiej leczył każdego, kto potrzebował pomocy, nie zwracając uwagi na narodowość. Z tego powodu, postawiono mu pomnik tuż obok pięknego kościoła ewangelickiego w stylu barokowym. Nie można ominąć i tego miejsca będąc w Sorkwitach. Zbudowany został na przełomie XVI i XVIII wieku. Zachował się bardzo dobrze i warto obejrzeć jego wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>