Turystyczne strony Śląska – Ustroń

Ustroń jest pięknym miastem uzdrowiskowym położonym w województwie śląskim, a dokładniej w Beskidzie Śląskim. Wiele osób wybiera to miejsce na letni wypoczynek ze względu na dużą ilość zarówno pieszych jak i rowerowych tras turystycznych. Można tu pospacerować między innymi Głównym Szlakiem Beskidzkim, który prowadzi na Równicę i Czantorię, a także wieloma innymi szlakami. Dla amatorów jazdy na rowerze polecane są takie trasy jak: Wiślana Trasa Rowerowa, Główny Karpacki Szlak Rowerowy, a także wiele innych. W Ustroniu jest również Leśny Park Niespodzianek, gdzie po ścieżkach biegają dziki, jelenie czy sarny. W zieleńcu znajduje się kilka ścieżek tematycznych: edukacyjna z Centrum Edukacji Przyrodniczo–Leśnej, bajkowa z placem zabaw dla dzieci, widokowa, gdzie można zobaczyć zagrodę muflonów oraz sokolarnia i sowiarnia.

W miejscowości znajdują się także ośrodki narciarskie, dla amatorów narciarstwa. Są tu Kolej Liniowa Czantoria, Kolej Liniowa Palenica oraz Ośrodek Poniwiec Mała Czantoria, każde z tych miejsc dysponuje co najmniej jednym wyciągiem krzesełkowym. . Znajduje się tu wiele zabytków i atrakcji turystycznych. Jednym z nich, które warto zobaczyć na własne oczy jest Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego. Można tam obejrzeć eksponaty dotyczące hutnictwa, kuźnictwa, etnografii, sztuki oraz lecznictwa uzdrowiskowego. Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku, w którym dawniej mieściła się huta „Klemens”. Oprócz zabytków znajduje się tu również wiele dróg dla wędrowców. Znajduje się tutaj między innymi Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego. Jest to jeden z najdłuższych torów w polskich górach, który ciągnie się przez około 496 km. Przebiega on przez Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Gorce, Bieszczady oraz Beskid Sądecki i Beskid Niski. Umożliwia dotarcie na takie szczyty jak: Barania Góra, Babia Góra, Turbacz czy Radziejowa. Jest on oznakowany kolorem czerwonym i biegnie od Ustronia do Wołosatego. Oprócz pieszych ścieżek w Ustroniu znajduje się również wiele kursów rowerowych oraz ośrodków narciarskich.

W Ustroniu znajdziemy sporo możliwości wynajęcia pokoi (noclegi Ustroń), jednym z najpopularniejszych jest pokój w gospodarstwie agroturystycznym, które przeważnie w ofercie mają też pakiety, takie jak noclegi z wyżywieniem. Zostając na dłużej w owej miejscowości warto skorzystać z propozycji noclegowej obiektu „Apartamenty Bażancia Chatka”. Obiekt ten jest zlokalizowany w Ustroniu przy ulicy Bażantów 62. W jego ofercie znajdują się 24 miejsca noclegowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>